obyczaje i zasady

Skoro w serwisie istnieje możliwość pozostawiania komentarzy - kilka zasad jakie tu obowiązują i których będę pilnować. Co prawda w komentarzu mieści się niewiele tekstu i na jakieś manifesty miejsca tam mało, jednak czasem i to wystarczy żeby brzydko nawywijać. A zatem:
 
1. Ja tutaj rządzę
- to moje miejsce i ja decyduję co się znajdzie na stronie. Interesuję się nie tylko bazgraniem, więc mogą pojawiać się tu wpisy np. o domowej elektronice, komputerach, a nawet o kolei (tak, tak). Jeśli pod wpisem będą pojawiać się komentarze typu: "sprzedałeś się", "co to tu robi?" itp. - będą one kasowane. Przez lata spotkałem bardzo wielu ludzi, którzy z niewyjaśnionych dla mnie powodów, próbowali decydować o tym gdzie mam się uczyć, gdzie pracować, a nawet jak mam spędzać wolny czas. Dlatego nie będę tolerował tutaj nikogo, kto będzie próbował wprowadzać tu swoje porządki tylko dlatego, że był na tej stronie dwa razy w ciągu roku i teraz uważa że tu dowodzi.
 
2. Reklama i inne takie
- jeśli kiedykolwiek pojawi się tu jakiś wpis reklamowy, wówczas będzie on wyraźnie oznaczony jako tekst sponsorowany. Jeśli komuś się to nie będzie podobało i będzie próbował pyskować, albo "umoralniać" - patrz punkt wyżej. Nikogo tu siłą nie trzymam.
 
3. Nie pakujemy spamu w komentarze
- cały internet zaśmiecony jest tego typu bzdetami, więc nie widzę potrzeby, żeby działo się tak również i tutaj. Wszystkie takie pseudo-komentarze będą kasowane bez zbędnych ceregieli i tłumaczeń.

4. Nie ubliżamy innym komentującym
- skoro piszesz, to pisz to, co potrafisz i masz odwagę powiedzieć innej osobie prosto w oczy.

5. Polityka
- żadnego bełkotu z polityką w roli głównej - niezależnie od opcji. Ludzie nie potrafią już podchodzić do takich rzeczy z dystansem i kulturą. Dla niektórych wystarczy, że na rysunku zobaczą buraka, coś im się przestawia w głowie i zaraz zaczyna się wzajemne okładanie. Nie tutaj. 

6. Nie używamy przekleństw (a przynajmniej się starajmy :-)
- mogą tu zaglądać różni ludzie, w różnym wieku, więc wypada jakoś trzymać fason :-)

7. Piszemy zrozumiale (a przynajmniej się starajmy :-)
- dbajmy o stylistykę wypowiedzi, aby inni mogli zrozumieć to, co w pocie czoła napisaliśmy.

To w sumie wszystko.
Niemniej, gdy wymyślę jakiś nowy "paragraf" nie omieszkam go tu szybciutko dopisać :-)